
Trek je hardloopschoenen maar alvast aan, want over twee weken gaat het jaarlijkse hardloopevenement Van Oers Marathon Brabant door de straten en het buitengebied van Etten-Leur. Heb jij je afstand al gekozen? Je kunt nog steeds inschrijven.
De Van Oers Marathon Brabant vindt traditiegetrouw plaats op de laatste zondag van oktober, in het weekend dat de klok wordt verzet. Kleine kanttekening: mogelijk is dat laatste dit jaar voor het laatst het geval, als volgend jaar door de politiek een knoop wordt doorgehakt over winter- of zomertijd.
De Van Oers Marathon Brabant is elk jaar een feestje. Niet alleen voor de deelnemers, maar ook voor de supporters en bezoekers van Etten-Leur. Om het nog gezelliger te maken in ons centrum, zijn de starttijden van alle onderdelen aangepast. Dit is nu het schema:
Daarnaast is het parcours van de hele marathon aangepast. In tegenstelling tot eerdere jaren komen de deelnemers van de marathon niet terug over de Markt. Zij gaan na hun eerste grote lus bij het viaduct van de Grauwe Polder rechtsaf voor een kleinere lus, om daarna terug bij het viaduct linksaf te slaan naar het centrum. De start en de finish zijn gelijk gebleven. De 5km, 10km, halve en hele marathon starten op de Oude Bredaseweg en finishen op de Markt.
Ook aan de jongste inwoners van Etten-Leur en omgeving is gedacht in het programma van de Van Oers Marathon Brabant. Om 12.00uur is op de oostzijde van de Markt de warming-up voor de Modoc Familieloop
. Deze is speciaal voor kinderen van 0 tot en met 12 jaar. Er zijn twee rondes uitgezet. Een ronde van ongeveer 730 meter voor kinderen t/m 9 jaar en een grotere ronde van ongeveer een kilometer voor kinderen van 10, 11 en 12 jaar. Zij kunnen onder luid applaus proeven aan het hardlopen! Dat doen zij niet helemaal alleen, want vader, moeder, broer, zus, opa, oma of andere volwassene mag lekker meelopen als begeleider. Extra fun voor iedereen!
Wat trouwens ook leuk is: de estafettemarathon
. Bij dat onderdeel loop je met z'n vieren een hele marathon. Ieder legt een stuk van het parcours af. Wees er wel snel bij met inschrijven!
Zin om mee te doen? Tot en met 15 oktober profiteer je nog van een gereduceerd tarief.Inschrijven voor de Asselbergs & Klinkhamer Bedrijvenloop of de Estafettemarathon kan na die datum niet meer.Voor alle andere afstanden kun je nog tot en met 26 oktober digitaal inschrijven voor een iets hoger bedrag. Aarzel dus vooral niet, en schrijf je gewoon in voor 28 oktober ! Vooral omdat een deel van de opbrengst van de Modoc Familieloop naar het goede doel gaat: de Harold van Zundert Stichting.
Ben je nog niet zeker van je zaak? Dan kun je ook op zaterdag 27 en zondag 28 oktober nog inschrijven, op zondag tot 1 uur voor aanvang van de wedstrijd. Iedereen die zich voor 16 oktober heeft ingeschreven, krijgt zijn startnummer in de brievenbus. De overige deelnemers kunnen hun startnummer ophalen in de Nieuwe Nobelaer. Zaterdag van 9.30 uur tot 15.00 uur en zondag vanaf 9.00 uur tot 1 uur voor de start van de gekozen afstand.