De Nobelaer organiseert de Week van dementie

11 sep , 12:15 Gezondheid
de nobelaer
Thécla Fotografie

Van 15 tot en met 21 september 2025 staat De Nobelaer in het teken van dementie. Tijdens de Week van dementie biedt de bibliotheek een gevarieerd programma vol informatie, beleving en ontmoeting. Het programma is samengesteld voor mensen met dementie, hun naasten, mantelzorgers én professionals.

De meeste activiteiten zijn gratis toegankelijk; deelname aan de workshop Zeg ja bij dementie en de voorstelling Strepen op het raam kost € 5. Inschrijven kan via www.denobelaer.nl.

Dementie raakt ons allemaal: één op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken. Door de vergrijzing neemt dit aantal alleen maar toe. Niet alleen mensen met dementie maar ook hun omgeving zoekt naar kennis, verbinding en praktische steun. De Week van dementie wilt hierop inspelen met toegankelijke activiteiten voor mensen met dementie, mantelzorgers, familie, zorgprofessionals én geïnteresseerde inwoners.

“Met de Week van dementie willen we niet alleen informeren, maar ook verbinden. Of je nu informatie zoekt, ervaringen wilt delen of de ziekte beter wilt begrijpen - we nodigen mensen van harte uit om samen stil te staan bij dementie”, aldus Willeke Rosdorff, Hoofd Educatie en Programma bij De Nobelaer. De Week van dementie wordt mede mogelijk gemaakt door Gemeente Etten-Leur, Thebe Extra, Surplus en Avoord. Dankzij een financiële bijdrage van de Gemeente Etten-Leur en Thebe Extra, bedraagt de toegangsprijs voor de workshop en de voorstelling slechts € 5 per ticket.

Opening Geheugenhuis: De Nobelaer Bibliotheek opent een nieuw, laagdrempelig informatiepunt met boeken, spellen en folders over dementie, toegankelijk voor iedereen.

Maandag 15 september | 11:00 uur | gratis, vrije inloop

Workshop Zeg ja bij dementie: Interactieve sessies met de SPEELS-methode, ontwikkeld om verbinding te maken in situaties waarin woorden minder werken. Speciaal voor zorgverleners en mantelzorgers.

Woensdag 17 september | 15:00 uur en 19:30 uur | € 5 | Tickets zijn verkrijgbaar via www.denobelaer.nl

Alzheimer Café: Eenmalig vindt het Alzheimer Café plaats in de huiskamer van De Nobelaer. Een avond voor ontmoeting, informatie en ontspanning met muziek en gesprekken in huiselijke sfeer. Voor iedereen die betrokken is bij dementiezorg. Het thema van de avond sluit aan op het thema van Wereld Alzheimer Dag: 'samen muziek maken'.

Donderdag 18 september | 19:30 – 21:00 uur | gratis, vrije inloop

Ervaar beginnende dementie met een VR-bril: Samen met een medewerker van Surplus zet de bezoeker een VR-bril op waarmee men in een ‘nepwereld’ terechtkomt. Symptomen van dementie, zoals verwardheid en visuele problemen worden nagebootst. Het helpt om beter te begrijpen hoe het is om met dementie te leven.

Vrijdag 19 september | 10:00 – 12:00 uur | gratis, vrije inloop

Voorstelling Strepen op het raam: Een ontroerende en grappige voorstelling over beginnende dementie, die reflectie en begrip oproept.

Zondag 21 september | 15:00 uur | € 5 | Tickets zijn verkrijgbaar via www.denobelaer.nl