
Verse seizoensgroenten, fruit, aardappelen, vlees en eieren van eigen land eten? Dat kan binnenkort in Breda! Herenboeren Breda heeft een locatie gevonden ten zuidwesten van Breda en ten oosten van Etten-Leur, aan de Liesdreef en de Sprundelsebaan. Maximaal 200 huishoudens laten straks hun eigen voedsel verbouwen door een professionele boer. En er is nog plaats om deel te nemen!
Gemeente Breda heeft samen met Herenboren gezocht naar een geschikte locatie voor het initiatief. Die locatie is nu gevonden nabij de Rith. Breda gaat per 1 januari 2020 twintig hectare grond verpachten aan Herenboeren Breda. Wethouder Paul de Beer van Duurzaamheid: "Kleine gemengde bedrijven zijn goed voor de diversiteit en de kleinschaligheid van het buitengebied. Deze coöperatie is een mooi concept waarbij voedsel duurzaam wordt geproduceerd, met respect voor mens en dier. Breda wordt zo steeds meer een stad in een groep park”.
Omwonenden informeren
Herenboeren Breda hecht waarde aan een goede relatie met de omgeving. Ze nodigt binnenkort de omwonenden van de locatie uit om kennis te maken en om hen te infomeren over wat Herenboeren Breda is en wat de komst van een Herenboerderij in de praktijk voor hen betekent.
Informatieavond 26 juni
Herenboeren Breda organiseert de komende maanden informatieavonden om geïnteresseerden te informeren over wat een Herenboerderij is en wat deelname inhoudt. De eerstvolgende is op woensdag 26 juni in het Stadskantoor Gemeente Breda, Claudius Prinsenlaan 10. Inloop om 19.30 uur, start om 20.00 uur. “Nu de locatie bekend is, zijn we weer een stap dichterbij de realisatie. Bij minimaal 150 getekende intentieverklaringen kunnen we ook daadwerkelijk gaan starten. We hebben inmiddels 80 getekende intentieverklaringen en een lijst van 250 huishoudens die, afhankelijk van de locatie, mee willen doen. Nu de locatie bekend is zal het snel gaan hoop ik”, aldus voorzitter Marijn Schouw.
Wat is een Herenboerderij?
Een Herneboerderij is een kleinschalig, gemengd bedrijf opgericht door een coöperatie van bewuste consumenten. Ze vormen uit hun midden zelf het bestuur en beslissen wat voor groenten, fruit en vlees geproduceerd wordt. Gezamenlijk nemen ze een boer in loondienst die de dagelijkse leiding op de boerderij heeft en op duurzame en professionele wijze voedsel produceert exclusief voor leden. De leden komen wekelijks vers voedsel ophalen bij de boerderij.
200 huishoudens gezocht
Voor de opzet van een Herenboerderij zijn 200 huishoudens nodig: eenpersoons- en tweepersoonshuishoudens en gezinnen met kinderen – in totaal 500 monden. Iedereen die gezond en eerlijk voedsel belangrijk vindt, is welkom. Het doel van Herenboeren is het bereikbaar maken van smaakvol, gezond, veilig en betaalbaar voedsel voor iedereen. Herenboeren stimuleert en inspireert een hernieuwde voedselbeleving, een bewustzijn, vanuit de overtuiging dat voedsel mensen bij elkaar brengt en bindt.