Cultuurcentrum Nieuwe Nobelaer kan waarschijnlijk tot aan de verhuizing naar de nieuwbouw rekenen op subsidiegeld van de gemeente. De afgelopen jaren kreeg het cultuurcentrum al 3,3 miljoen euro. Nu de verhuizing pas in 2020 lijkt plaats te vinden, komt daar mogelijk een extra bedrag bij. Want ,,dat is de afspraak" volgens diverse politieke fracties tijdens de gemeenteraad.
Belofte maakt schuld
Dat Nieuwe Nobelaer meer geld krijgt, is niet opgenomen in de begroting. "In 2016 is besloten de subsidie van 3,3 miljoen euro een jaar te verlengen vanaf juli 2018," aldus Cees van Aert van APB in BN/de Stem. Om onduidelijke redenen is dat niet in de begroting meegenomen. In 2014 is besloten het bedrag per 1 juli 2018 terug te brengen naar drie miljoen euro. Nieuwe Nobelaer zou immers in dat jaar naar de nieuwbouw verhuizen. Nu dat is vertraagd vinden onder meer D66, APB, Ons Etten-leur en VVD dat de gemeente haar belofte moet nakomen.
Kritische geluiden
May Rijnen (PvdA) en Ronnie Buiks (CDA) toonden zich niet gelukkig met de verlenging van de subsidie. May Rijnen: "De inkt van de begroting is nog niet droog of de eerste grote wijziging komt er al aan." Het CDA hamerde op de huidige gezonde financiële positie van Nieuwe Nobelaer: ,,Met ingang van juli 2018 verwacht ik dat Nieuwe Nobelaer vijf ton op de bank heeft staan. Moet je dan extra subsidie geven? Verenigingen met te veel geld op de bank kregen eerder ook geen subsidie van de gemeente."
Volgens wethouder Jan van Hal behoort behoud van 3,3 miljoen subsidie tot aan de nieuwbouw tot de mogelijkheden. ,,Zodra Nieuwe Nobelaer echter vijf ton of meer in kas heeft, wordt dat in mindering gebracht op de subsidie." Half december moet blijken wat de voorkeur heeft van de gemeenteraad.