
OBS de Springplank heeft het predicaat ‘Excellente School’ ontvangen van de Inspectie van het Onderwijs.
In West-Brabant werden ook bij 't Ravelijn in Steenbergen en 't Rijks in Bergen op Zoom de slingers opgehangen. Tot op heden konden er slechts twee scholen in Bergen op Zoom zich excellent noemen.
Maandag 23 januari was het moment waarop de scholen, die in de race waren voor het predicaat Excellente School, te horen kregen of ze het predicaat al dan niet in ontvangst mochten nemen. In totaal zijn er dit jaar 24 basisscholen in Nederland die dit predicaat hebben gekregen, het geldt voor de periode 2016-2018.
Directeur-bestuurder van Stichting LeerSaam Openbaar Onderwijs, Ton van Oorschot, feliciteerde het team van harte met deze prestatie. Van Oorschot is trots: “Het team heeft dit met elkaar bereikt, er is hard voor gewerkt en dit is beloond”. Er waren meer dan 200 aanmeldingen om voor het traject ‘Excellente School 2016-2018’ in aanmerking te komen. Alleen al om ‘in aanmerking’ te mogen komen voor deelname aan dit traject, heeft een school de inspectiebeoordeling ‘zeer goed’ nodig. Die heeft de Springplank in april 2016 ontvangen.
In mei 2016 hoorde De Springplank dat ze deel mocht nemen aan dit traject. Directeur Marcel Peters was hier heel blij mee. Samen met de intern begeleider van de school, Angelique van Dijk, moest er op korte termijn een presentatie gehouden worden voor de jury in Den Bosch. Bij deze presentatie werden de ‘algemene onderwijskwaliteit’ van de school en het ‘excellentieprofiel’ toegelicht: gedifferentieerd onderwijs op elk niveau! De inspectie verwonderde zich over het feit dat de Springplank alle kinderen in beeld heeft (oog voor elk kind) en ook nog tegemoet kan komen aan de onderwijsbehoeften van al deze kinderen. De Springplank stelt ambitieuze doelen voor alle kinderen!
De presentatie viel in de smaak bij de jury, want De Springplank mocht door naar de volgende ronde. Deze ronde bestond uit een inspectiebezoek, dat heeft afgelopen oktober plaatsgevonden. Directeur Marcel Peters: “Met elkaar legt het team van De Springplank de lat hoog en is er de ambitie om de onderwijskwaliteit ‘excellent’ te laten zijn. Het team is enthousiast en heeft plezier in hun samenwerking. Er is op de Springplank oprechte interesse in ieder individueel kind. Wanneer een kind goed in zijn vel zit en gemotiveerd is om te leren, zal het zo optimaal mogelijk presenteren. Hier slagen we vooralsnog uitstekend in!”
Maandagavond zal dit tijdens de reeds geplande feestavond gevierd worden. Er zal door alle kinderen van de school een optreden verzorgd worden en de hapjes en drankjes zullen klaar staan. Kinderen mogen op dinsdag een uurtje langer op bed blijven liggen als ze dat nodig hebben.