Etten-Leur maakt zich op voor Marathon Brabant

25 okt 2017, 14:44Nieuws
pexels photo 601177
Pexels
Aanstaande zondag is het weer tijd voor de jaarlijkse Van Oers Marathon Brabant. Deze vrolijke herfstmarathon is alweer toe aan zijn 35e editie.
Wie in Etten-Leur woont, kan niet om dit hardloopevenement heen. Elke laatste zondag van oktober is het centrum en buitenomgeving het terrein van duizenden hardlopers. Omwonenden en bezoekers moeten rekening houden met wegafsluitingen en omleidingen.

Waar gaat dat heen?

De lopers starten in de Oude Bredaseweg en finishen op de Markt. Alle afstanden gaan over de Bisschopsmolenstraat. De 5 kilometer gaat verder over Achter de Molen en loopt via het fietspad langs de snelweg terug naar de Markt. De 10 kilometer gaat over Kokkestraat, Sprundelsebaan en Streek. De marathon gaat via Achter de Molen, Olieakkers, Klappenberg, Schuitvaartjaagpad, natuurgebied Pannenhoef, Oosteindeweg, Munnikendijk en Streek. De halve marathon is één keer dat rondje. De marathon loopt het rondje twee keer. Het volledige parcours vind je op de website van Marathon Brabant
. Ook staan de routes in het krantje dat afgelopen zondag bij de Bode zat.

Starttijden Marathon Brabant

09.45 uur Bruba Running Familieloop (756 of 1075 meter)
10.45 uur Thetford 5km + Asselbergs&Klinkhamer bedrijvenloop 5km
11.30 uur Thetford 10km
11.45 uur Thetford hele marathon
14.00 uur Thetford halve marathon + Asselbergs&Klinkhamer bedrijvenloop halve marathon
Zie je op de 10 kilometer mannen in een groen morphsuit lopen? Dat is geen vergissing. Zij zijn op deze afstand de pacers. Wie als loper in de buurt blijft, kan rekenen op een specifiek tempo. De mannen in groen pak lopen de 10 kilometer in 45, 50, 55 en 60 minuten.

Brabantse sfeer

Geen hardloper, wel genieten van de sfeer? Supporters, familie, vrienden en andere toeschouwers kunnen de hele dag genieten van muziek en de horeca. Wie niets met het evenement heeft, kan gaan winkelen. Het is koopzondag in het Winkelhart.

Extra voorzieningen bij Achilles

In 1983 startte de eerste marathon in Etten-Leur. Dat was ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van atletiekvereniging Achilles. Nog steeds is deze vereniging actief betrokken bij de Marathon Brabant. Zo zijn er veel vrijwilligers afkomstig van de club. Op het atletiekterrein kunnen lopers na hun wedstrijd genieten van een sauna, hottub en koudwaterdouches. In de kantine is gratis erwtensoep met stokbrood verkrijgbaar. Tegen betaling is er ook Belgische friet en bier. Dat wordt genieten!
loading

Loading articles...

Loading